Nepriklausomai nuo odos tipo yra keletas bendrų principų atliekant kosmetines procedūras. Vykdant bet kokias kosmetines procedūras, reikia žinoti jog jos bus veiksmingos tik tuo atveju, jei bus atliekamos teisingai. Ypač svarbu žinoti odos masažines linijas, kur mažiausiai tampoma oda. Odos valymas, pilingas, kremo, kaukės, pudros dėjimas ir nuvalymas turi būti atliekamas griežtai pagal odos masažines linijas.
Atliekant bet kokias kosmetines procedūras negalima naudoti jėgos
Apie tai informuojame ir klientę, kad ji teisingai prižiūrėtų veido odą ir namuose.
Bet kokios kosmetinės procedūros pirmas etapas – tai odos valymas. Jis atliekamas naudojant vandenį ir specialias valymo priemones. dažniausiai naudojamos emulsijos, geliai, hidrofiliniai aliejai, putos. Emulsijos (t.y. pieneliai, kremai) ištirpdo arba emulguoja nešvarumus, o su vandeniu šios medžiagos pašalinamos nuo odos paviršiaus. Valymo priemonės parenkamos priklausomai nuo odos tipo, būklės. Pirmiausiai makiažas nuvalomas nuo akių, tam naudojami specialūs valikliai skirti akių odai arba jautrios odos priemonės. Po to valom veido odą, pradėdami nuo smakro ir kylam į viršų. Pabaigiam valymą kaklo ir dekolte sritimi. Valomoji priemonė paskirstoma ant veido odos ir švelniai, glostomaisiais apskritiminiais judesiais valome odą.
Atkreipiant dėmesį į labiau užterštas vietas
Procedūros laikas turi būti neilgas, kad neįmasažuotume nešvarumų į odą. Po to oda nuplaunama vandeniu arba vaistažolių nuovirais. Jautrią odą galimą nuvalyti specialiu toniku, skirtu jautriai odai.
Per dažnas odos plovimas naudojant muilus, vonios putas ir kitas sintetines prausimosi priemones (detergentus) sukelia odos dehidrataciją ir lipidų netekimą. Fiziologiškai oda pati palaiko savo švarą, veikiant riebalinėms ir prakaito liaukoms, mikrobiologiniams odos komponentams ir ragėjimo procesams. Tačiau civilizuotam žmogui to dabar nepakanka. Pagrindinė prausimosi priemonė yra vanduo. Tačiau dėl odos hidrofobinių ir struktūrinių savybių vanduo nesusilaiko ant odos. Tik po ilgesnio kontakto su vandeniu raginis sluoksnis išbrinksta ir trinant su muilu galima gauti norimą efektą. Pats fiziologiškiausias prausimosi būdas tai prausimasis po dušu be muilo. Vandens valymo savybių pagerinimą galima gauti sumaišius vandenį su spiritu-tai paprasčiausias valomasis losjonas. Dažniausiai prausimuisi naudojamas muilas – tai riebalų rūgščių šarminės druskos.
Visos muilų rūšys odą veikia panašiai nepriklausomai nuo jo rūšies. Ypatingai blogai odą veikia šarminė terpė, kuri sukelia daug negatyvių pasekmių. Nuo to pirmiausia odą saugo odos riebalai ir prakaitas. Tačiau geriausiai odą apsaugo aminorūgštys, kurios susidaro iš raginio sluoksnio keratino. Odos ph sugrįžta į normą tik po 2-4 valandų. Odos riebalai pradeda atsistatyti po 10 min,ir atsistato po 1 valandos. Labai svarbu kad oda absorbuoja detergentus, kas trukdo odos riebalams pasiskirstyti odos paviršiuje. Po prausimosi ant odos lieka kalcio ir magnio elementai, kurie susidaro sąveikaujant kietam vandeniui su muilu Jie netirpsta vandenyje ir savo aštriais kampais gali mechaniškai pažeisti odą. Alergines reakcijas muilai sukelia retai tai dažniau būna kvapai, dezinfekuojančios medžiagos arba riebalai pvz.: lanolinas.
Jeigu moterys naudoja makiažą vandens ir muilo nepakanka
Tuomet reikia naudoti valymo priemones riebaliniu pagrindu, tačiau nuvalius tokia priemone veidą ant odos lieka susimaišę makiažo likučiai su riebalais, valomoji priemonė susimaišo ir su odos lipidine plėvele ir infiltruoja paviršinius epidermio sluoksnius. Todėl po makiažo nuvalymo būtina odą pervalyti su losjonu arba prausti su šiltu vandeniu. Po to odą reikia tepti kremu.
Valymo priemonės parinkimas priklauso nuo odos tipo ir būklės, tačiau visais atvejais, odos valymo priemonės pH turi būti lengvai rūgštus, atitikti fiziologinį odos paviršinės plėvelės pH lygį, t.y. ne didesnis negu 5,5.