Kokie žaislai turi atsidurti vaiko rankose?

Kartais nutinka tokių atvejų, kad pažiūrėję į vaiko žaislų dėžę, pamatome labai daug nereikalingų žaislų. Tam, kad to išvengti reikia atkreipti dėmesį į tai, jog geriau vadovautis principu: kuo įvairiau, tačiau mažiau. 

Pirmieji gyvenimo mėnesiai

Gimę kūdikiai vystosi skirtingais etapais t.y. psichologiškai (psichiškai), lavina stambiąją ir smulkiąją motoriką, vėliau pereinama ir prie socialumo. Tam, kad visi šie aspektai būtų išvystyti, labai svarbu pasirinkti tokius žaislus, kurie bent po truputį lavintų gebėjimus, kurie bus reikalingi ne tik dabarties, bet ir ateities raidai. 

Pirmojo pusmečio metu, labiausiai tinkantys vaikui žaislai yra ryškūs, turintys veido bruožus. Itin svarbus tampa veidrodžio vaidmuo, todėl nuolat rodykite vaikui jo atspindį veidrodyje bei tarkite jo vardą. Taip pat įdomiausi žaislai tampa rankos ir kojos, todėl vaikui paaiškinkite, kas tai yra ir kokias funkcijas galima su šiomis galūnėmis atlikti.
Vaikai vystosi labai greitai, todėl suteikite jam jo asmeninę erdvę. Tai gali būti platūs čiužiniai ar kilimėliai, prie kurių yra prikabintų didelių ir ryškiaspalvių formelių. Įsigykite žaislus, kurie skleidžia garsą bei, kuriuos galima pačiupinėti – taip vaikas lavins savo gebėjimus.

Jau greit metai!

Artėjant metukams, vaikai jau pradeda demonstruoti savo nepriklausomumą: spygčioja, burbuliuoja bei skleidžia įvairiausius garsus. Šiuo laikotarpiu prasideda nuolatinis kartojimas žodžių nuotrupų. Tampa labai svarbūs žaislai, kurie primena namelio formą (galima atidaryti, uždaryti, pažiūrėti, kas yra viduje). Taip pat tampa svarbus kamuolys ir muzikos instrumentai, kurie skleidžia įvairiausius garsus. Muzikos instrumentus gali atstoti buityje randami daiktai – šaukštai, puodai, susuktas popierius, kuris primena dūdelę. Šie žaislai lavina vaiko ne tik smulkiąją, bet ir stambiąją motoriką.

Kaip greitai bėga laikas…

Na, ir sulaukėtė pirmųjų vaiko gyvenimo metų! Šiuo laikotarpiu oficialiai pereinama iš kūdikystės į vaikystės laikotarpį. Šio amžiaus vaikai jau moka pasakyti savo vardą, supranta atsakymus „taip“ ir „ne“, gerai supranta savo nuosavybę bei yra prieraišūs. Tėvelių darbas yra skatinti vaiką reikšti savo emocijas, mokyti socialinių veiksmų ir mokėti įvardyti savo atliekamus veiksmus. 

Metinukams tinkamiausi žaislai yra knygelės, kurios yra pagamintos iš įvairiausių medžiagų, jas galima visaip vartyti, yra ryškios bei su dideliais objektais. Taip pat tinka yra stambios dėlionės, mašinėlės, kurios turi papildomų stambių dalių. Tam, kad atskleistumėte vaiko kūrybiškumą ir vaizduotę tinka ir piešimo priemonės, kurios yra ryškios, patogios ir netepančios (nepamirškite ir daug popieriaus!). 

Tam, kad vaikas mokytųsi savarankiškai valgyti, įsigykite jo asmeninius valgymo įrankius (mokomieji puodeliai, šaukštai, lėkštutės ir pan.) bei leiskite pačiam po truputį mokytis šio proceso. Nepamirškite pasirūpinti ir švaros priemonėmis, kurios apsaugos nuo krentančių maisto likučių. Juk nusimato tikras maisto karas!