Maisto produktai, draudžiami šunims  

Visi žinome, kad maisto produktai, kuriuos valgo žmogus, gali būti žalingi mūsų keturkojams augintiniams. Jų virškinimo sistema yra visiškai kitokia nei žmogaus. Šunų organizmas maisto medžiagas skaido ir energiją paverčia skirtingai nei jo šeimininko. Tad, apačioje pateikiame kelis pačius žalingiausius maisto produktus, griežtai draudžiamus mūsų mylimiems šunims:

Alkoholis. Tyčia ar netyčia vakarėlio metu šuniui paragavus alaus ar kokio kito stipresnio alkoholinio gėrimo, jis gali apsinuodyti, pradėti dusti ar net nugaišti.
Tabakas. Nikotinas yra dar kenksmingesnis šuniui nei žmogui, nes gali sutrikti augintinio visa virškinimo sistema.
Druska. Per didelis kiekis druskos gali sukelti šuniukui viduriavimą bei sutrikdyti elektrolitų pusiausvyra.
Cukrus. Kaip ir žmogui, taip ir šuniui per didelis cukraus kiekis gali lemti šuns nutukimą ir tokias ligas, kaip cukrinis diabetas.
Avokadas. Šuniukams sukelia viduriavimą ir vėmimą.
Kūdikio maistelis. Ypač pirktiniame kūdikio maistelyje visiškai nėra šuniukai reikalingų naudingų vitaminų ir kitų maistinių medžiagų.
Svogūnai ir česnakai. Apdoroti ar ne, svogūnai ar česnakai šunims yra didžiausias nuodas, galintis labai paveikti visą jų virškinimo sistemą ir ne tik.
Grybai. Kaip ir žmonėms, taip ir šunims kai kurie grybai, tiesiog, būna nuodingi.
Vynuogės ir razinos. Šiuose maisto produktuose esantys toksinai ir gali labai stipriai pakenkti augintinių inkstams ir kepenims.
Virti kaulai. Galbūt nustebsite, bet augintiniui valgant virtus kaulus, jie gali labai lengvai susižaloti savo žarnyną, nes kramtomi kaulai skyla ir tampa aštrūs. Jeigu norite šuniui duoti kaulių – tai tik žalius.
Šokoladas ir kiti saldainiai. Kofeinas esantis šokolade, jau minėtas cukrus bei kitos maisto medžiagos gali būti itin nuodingos šuniui. Gali prasidėti viduriavimas, dusimas ir vėmimas.
Kava. Jokiu būdu savo šuniui neduokite kavos, nes jos poveikis bus lygiai toks pat kaip ir šokolado.
Mielės. Mielų paskirtis yra kildinti tešlą, todėl jei šuniukas netyčia suvalgys mielių – jos kils augintinio pilvuke, sukeldamos itin nemalonius pojūčius, o retai atvejais ir šuniuko žarnyno sprogimą.
Makadamijos riešutai. Šuniukui suvalgius šių riešutų, jam gali prasidėti silpnumas, Turi toksinų, galinčių sukelti jūsų augintiniui silpnumą, jis gali drebėti, jam gali sutinti kojos, gali būti pakenktos jo virškinimo, nervų ir raumenų sistemos.