Statysime terasą patys. Kaip išvengti klaidų?

Terasa – tikrai ne tik vasaros lauko erdvė. Įstiklinta, apšiltinta – ji gali tarnauti visus metus. Natūralu, kad daugeliui lietuvių terasa yra vienas svarbiausių namų “atributų”, kuris ne tik funkcionalus, tačiau ir puošia.

Tiesa, kad barbekiu vakarėlis su šeima tikrai būtų smagus – įrengiant terasą reikia apgalvoti labai daug smulkmenų. Straipsnyje aptarsime dažniausiai daromas statybų klaidas.

Netinkamos grindys

Komponuojant terasas svarbiausia yra geros grindys. Stogas ir sienos, žinoma, taip pat turi būti komponuojamos iš geros kokybės medžiagų. Tačiau ne visada jos yra daromos apskritai, tad grindims – daugiausia dėmesio. Nusprendus dėti medines – būtinai rinkitės specialias terasines. PVC terasinės lentos yra ne tik atsparios aplinkos poveikiui, tačiau ir patraukliai atrodo, ant tokių grindų gera vaikščioti basomis, jos nėra reiklios. Tuo tarpu keramikinės plytelės – dažnai per brangu, trinkelės – ne taip gražiai atrodo ir vasaromis labai įkaista, o jūrinė plokštė – gal ir pigi, tačiau nei estetiškai patraukli, nei ilgai tarnaujanti.

Geriausias pagrindas yra poliai

Terasos pagrindas – vienas svarbiausių darbų. Geriausiai pasiteisina poliai, kurie gali būti kalami arba sriegiami. Tinka tiek metaliniai, tiek betoniniai poliai. Venkite pigių pagrindo klojimo konstrukcijų kaip kad paletės. Pigu, tačiau gana trumpam laiko tarpui, kadangi jos greitai pūva. Poliai dažniausiai įgręžiami į žemę apie 1 metrą, tarp jų palaikomas atstumas apie 1,5 m. Apskritai atstumai kinta priklausomai nuo planuojamos terasos formos.

Tinkama geotekstilė

Būtina tiek terasos paviršių, tiek karkasą montuoti iš tokios pat medienos. Taip išlaikomas ne tik stilistinis vientisumas, tačiau taip pat ir ilgaamžiškumas (svarbu, kad vienos lentos nepradėtų dėvėtis greičiau nei kitos). Naudojama geotekstilė turi būti sertifikuota, pirkite tik patikimose prekybos vietose, kuriose gaminiams suteikiama garantija.

Terasos aukštis

Galiausiai, dar viena dažnai daroma klaida yra susijusi su terasos aukščiu. Jis turi ne per mažas, kad terasinės lentos bei visa konstrukcija vėdintųsi, tačiau taip pat ir ne per didelis, kadangi be laiptelio – nebus nei paprasta, nei patogu užpilti. Terasos aukštis turi būti derinamas prie konkretaus namo projekto. Patogu, kai iš kambario galima tiesiai išeiti į terasą, tad jos aukštis derinamas prie svetainės durų, langų iki žemės aukščio ir panašiai.