Svajonių Australija ir jos įdomybės

Sausiausias ir mažiausias žemynas pasaulyje. Čia dykumos užima apie tris ketvirtadalius žemyno, o kengūrų trigubai daugiau nei žmonių. Tolimas kraštas viliojantis visus pasaulio žmones apsilankyti nors kartą gyvenime. Australija yra pilna įdomybių ir štai pačioje pateikiame kelias jų.

  1. Australijos herbe puikuojasi du gyvūnai, tai strutis Emu ir kengūra, nes tik šie du gyvūnai gali judėti į priekį.
  2. Per paskutiniuosius 50 metų rykliai suvalgė 53 žmones, todėl yra paskaičiuoja, kad per metus rykliai užpuola 1,06 žmogaus.
  3. Australija – kengūrų žemė. Čia šių nenuspėjamų gyvūnų suskaičiuojama per 40 milijonų. O viena iš Australijos salų, garsėjančių laukine fauna ir flora, yra pavadinta kengūrų garbei – Kengūrų sala.
  4. Australija – triušių oazė. Čia gyvena tiek daug triušių, kad kiekvienam šio žemyno gyventojui priskiriama po 16 pūkuotukų. XIX a. viduryje šie mieli gyvūnėliai buvo atgabenti iš Didžiosios Britanijos vieno anglo, kuris gyvendamas Australijoje labai ilgėjosi triušių. Taip jie ir užsiveisė šioje žemėje.
  5. Augalijoje auga bene 25 tūkstančiai įvairiausių augalų, kai tuo tarpu Europoje yra beveik 17,5.
  6. Uluru kalnas – tai Australijos aborigenų pasaulio centras. Išvertus iš aborigenų kalbos, Uluru reiškia “milžiniškas akmuo”. Uluru yra pati didžiausia monolitinio tipo uola, ryškiai raudona ir esanti vidury dykumos.
  7. Kanbera – Australijos sostinė atsirado Melburno ir Sidnėjaus gyventojams susiginčijus, kuris gi miestas taps žemyno-valstybės sostine. Iš vertus iš aborigenų kalbos, žodis Kanbera reiškia “susitikimo vieta”. Šis miestas yra tarp Melburno ir Sidnėjaus.
  8. Australija yra saulės, kaitros ir paplūdimių kraštas. Visi Australijos miestai yra išsidėstę palei pakrantę, čia yra įrengta daugiau nei 10 tūkstančių paplūdimių, tad visi šalies gyventojai turi laisvą prieigą prie bet kurio šalies smėlėto, žydro vandens paplūdimio.
  9. Australai yra itin azartiški. Specialistų teigimu, Australija yra lyderė pasaulyje pagal tai kiek pinigų išleidžia azartiškiems lošimams.
  10. Australijai priklauso aštuntasis pasaulio stebuklas – tai Didysis Barjerinis rifas. Yra sakoma, kad tai yra nardytojų rojus žemėje. Rifo grožį galima pamatyti netgi iš kosmoso ar, tiesiog, skrendant lėktuvu.